top of page

הקורס המלא לבניית אתר חינם לגמרי באמצעות מערכת 

חלק ב' - מסך עריכת האתר ב 

 

 

לאחר שערכנו היכרות ראשונית עם מערכת בניית האתרים WIX , וערכנו סקירה בסיסית לאתר WIX וכניסה למערכת.

ברוכים הבאים לחלק השני , המרכזי והחשוב ביותר בקורס לבניית אתרים חינם על מערכת WIX.

היום נפגוש את מסך העורך של WIX ונבצע היכרות עם ממשק הגרירה של WIX , מסך העריכה זהו בעצם לב המערכת והמסך התיפעולי העיקרי והחשוב ביותר של מערכת WIX , זהו בעצם לב המערכת , וכאן מרוכזים כל הכלים העיקריים איתם נעבוד על מנת לבנות אתר שווקי חינמי על מערכת WIX.

 

כך נראה המסך:

 

MY BUTTON

אנו נתרכז ב 2 אזורים עיקריים : 

1 . התפריט העליון

 

2. התפריט השמאלי

 

 

 

התפריט העליון:

 

נתחיל משמאל לימין

 

יש לנו את הכפתור עם הלוגו של WIX - לחיצה עליו תפתח לנו תפריט המציג את שם המשתמש שלנו , אפשרות לכניסה להגדרות החשבון שלנו , שמירת האתר בשם (השם הזה ישמש מאוחר יותר לקביעת ה URL או הכתובת הזמנית של האתר תחת התת דומיין של WIX , והאפשרות האחרונה בתפריט הוא יציאה מהעורך חזרה למסך הראשי של החשבון שלנו.

 

כפתורי תצוגת Desktop / Smartphone - הכפתורים האלה הם בוררי תצוגה ומאפשרים לעבור ממצב עריכה של המצב הרגיל של האתר כפי שיוצג על מסך המחשב שלנו , לבין עריכת המצב המותאם לנייד של האתר שלנו , חשוב לציין כמה דברים לגבי התצורה הרספונסיבית של אתר WIX , קודם כל , יש לנו אפשרות בחירה בעת העלאת האתר לאויר האם אנו רוצים שתיהיה לאתר תצורה נוספת למובייל בעת גלישה מסמארטפונים וטאבלטים , בהתאם לתקנים החדשים של גוגל , מומלץ מאוד לפתוח את האתר כך שיהיה מותאם למובייל!

בניגוד למערכות אחרות בהן האתר מותאם באופן אוטומטי , ב WIX זה עובד קצת אחרת , לטובה או לרעה , תלוי איך מסתכלים על זה, כאשר אנחנו נהפוך את האתר למותאם לנייד, אנחנו מצטרך לעבור על כל עמוד פעמיים , פעם אחת בצורה הרגילה כפי שתוצג על מסך המחשב , ופעם שניה נצטרך לערוך ולסדר את האתר כפי שנרצה שיופיע בגרסאת המובייל.

מצד אחד , זה יוצר עבודה כפולה, מצד שני , זה נותן לנו יותר חופשיות ושליטה כך שהאתר יראה בדיוק כמו שאנחנו רוצים בכל מצב.

יתרון או חיסרון - תחליטו אתם!

 

כפתור PAGE - קיצור למעבר בין העמודים באתר שלנו בצורה מהירה

 

שדה לחיפוש מהיר Quik find - חיפוש מהיר במרכז ההדרכה באנגלית של WIX , נקיש לדוגמא מילה כגון ADD , ומיד נקבל קיצור להסברים על לשונית ה ADD בעורך , ואיך להוסיף אלמנטים שונים לאתר , הקישורים שנקבל ממש שימושים ולחיצה על ערך מיד תציג בפנינו הסברים וסרטוני הדרכה על השימוש בפונקציה .

משמאל לימין יש לנו 

כפתור ביטול פעולה UNDO

כפתור ביצוע מחדש REDO

כפתור העתקה של אלמנט COPY (ניתן גם להשתמש ב CTRL+C)

כפתור הדבק PASTE (ניתן להשתמש ב CTRL+V)

כפתור GRIDLINES שמסמן לנו את הגבולות של האתר , מומלץ לא לחרוג מהגבולות על מנת שהאתר יופיע כמו שצריך על כל המסכים

כפתור SNAP TO OBJECTS - משמש למירכוז אלמנטים וסידור שלהם במקום מדוייק ביחס לאלמנטים אחרים , אם נפתח את האופציה יופיעו לנו קוים סגולים שיסייעו לנו 

הכפתור האחרון RULERS AND GUIDES יפתחו לנו סרגלים בצדדים שיעזרו לנו גם הם בעיצוב מדוייק וסידור האלמטים באתר

 

משמאל לימין :

 

PREVIEW - תצוגה מוקדמת של האתר לפני שנעלה לאויר

SAVE - שמירת השינויים האחרונים שביצענו בעורך האתר

PUBLISH - העלאת האתר לאויר 

UPGRADE - שדרוג האתר ורכישת חבילת פרימיום - מומלץ מאוד ואפילו חובה לאתר תדמית או מכירות שמשרת את העסק שלכם! מומלץ מאוד להשתמש בשירות WIX CASHBACK שנותן לכם עד 50$ חזרה עבור שידרוג האתר ב WIX לחבילת פרימיום! לשדרוג האתר לחץ כאן!

? - סימן שאלה זה קיצור למרכז ההדרכה של WIX באנגלית

כעת נעבור לתפריט החשוב ביותר של מסך העריכה ב WIX - תפריט הכלים השמאלי:

התפריט מורכב מ 5 לשוניות עיקריות שתחתם ישנן הרבה תת לשוניות והם בעצם כלי העבודה שלנו , 

נתחיל עם סקירה כללית של חמשת הלשוניות המרכזיות , ולאחר מכן , נערוך סקירה מפורטת ורחבה לכל לשונית ותת הלשוניות שתחתיה.

 

Pages - לשונית "דפים" - משמשת לטיפול בעמודי האתר ,כגון צפיה ומעבר מהיר בין עמודים ,אפקט מעבר בין דפים באתר, שכפול עמודים , קביעת "דף הבית" של האתר , מחיקת עמודים וכל מה שקשור לנושא ניהול הדפים באתר.

 

Design - לשונית "עיצוב" - משמשת להגדרות עיצוב כלליות של האתר , כגון פלטת צבעים , פונטים , רקעים וכו'....

 

Add - לשונית "הוסף" או "+" זה בעצם "הכפתור" המרכזי עם "ה" הידיעה איתו נשתמש הכי הרבה ב WIX והוא ישמש אותנו להוספת אלמנטים שונים לאתר כגון: טקסטים, כותרות,תמונות , סרטונים , גלריות, כפתורים,אפליקציות,חנות,בלוג וכו'.... נרחיב על כל פונקציה בניפרד בהמשך.

 

App Market - קיצור דרך לחנות האפליקציות של גוגל , שם נימצא מעל 200 אפליקציות שהם בעצם תוספים ווידג'טים לאתר שלנו, כגון צ'אט  , לאתר , מערכת לטפסים חכמים, אפליקציה לאפקטים במעבר עכבר , מערכת לניהול תורים ועוד מאות כלים מדהימים שישדרגו את האתר שלכם בכמה רמות קדימה.

בגדול האפליקציות ב WIX מחולקות לפי קטגוריות   - חינם,כלים לרשתות חברתיות,טפסים חכמים, גלריות , כלי שיווק , מכירות אונליין ועוד....

לכל אפליקציה ישנה גרסאת ניסיון חינמית ומוחלשת , וגרסאת פרימיום משודרגת ועוצמתית , נרחיב על כל אחת בהמשך.

 

Setting - לשונית "הגדרות" - שם תימצאו את האפשרות להגדיר כל מה שקשור לכתובת האתר ,SEO וקידום בסיסי בגוגל כגון מילות מפתח , סינכרון דף פייסבוק עם האתר , הכנסת קוד גוגל אנליטיקס ועוד...

 

 

לשונית PAGES:

 

כשנפתח את לשונית ה PAGES של WIX , נוכל לראות בעצם את כל עמודי האתר שלנו מסודרים בסדר יורד , נוכל לשנות את מיקומם באמצעות גרירה עם העכבר, גרירה למעלה ולמטה לשינוי מיקום , גרירה הצידה תפתח תת תפריט.

לכל עמוד יש כפתור "PAGE SETTINGS" (מודגש בצהוב) שמאפשר לשלוט על הגדרות העמוד , לחיצה עליו תפתח תפריט צדדי

 "SETTING AND SEO".

איזה אפשרויות יש לנו בתפריט הזה של WIX - בואו נראה:

 

DUPLICATE - שכפול העמוד , ניתן לשכפל עמוד קיים , לשמור אותו בשם , ואז לערוך אותו , שימושי מאוד אם יש לנו דף מסויים שאנחנו רוצים לעשות לו כמה גרסאות באתר ה WIX שלנו, או שאנחנו רוצים לשנות עיצוב ושמירת גיבוי לגרסא הקודמת או כל דבר אחר שמצריך מאיתנו שכפול של עמוד.

 

DELETE - כשמו כן הוא , מחיקת עמוד מאתר ה WIX שלנו.

 

PAGE NAME - שם העמוד כפי שיופיע בתפריט ה PAGES של אתר ה WIX שלנו על מנת שנוכל לזהות אותו.

 

PAGE ADDRESS - כתובת ה URL או התת לינק של העמוד , כלומר מה שיופיע בכתובת הדף לאחר שם הדומיין הראשי שלכם, הנושא הזה של ה URL קצת בעייתי ב WIX , העמוד ישמר לרוב עם עוד כמה אותיות תוספת ב ג'יבריש ולא תקבלו כתובת חלקה וברורה, מקווה שזה נושא ש WIX ישפרו בהמשך.

 

SET AS HOME PAGE - קביעת העמוד , כדף הבית , שיוצג לגולש כדף הנחיתה בכניסה לדומיין הראשי שלכם.

 

HIDE FROM MENU - הסתרת עמוד כך שיהיה דף פנימי בתוך אתר ה WIX שלכם ולא יופיע בתפריט של אתר ה WIX שלכם , שימושי כאשר אתם בונים את שרשרת הקישורים באתר , ובונים דפים פנימיים באתר ה WIX שאינכם רוצים שיופיע בתפריט הראשי , דוגמאת פוסטים ומאמרים וכו'...

PAGE PRIVACY - PROTECT PAGE - מאפשר לנעול עמודים מסויימים עם סיסמא כך שלא כל גולש יוכל להכנס אליהם, שימושי מאוד אם אתם רוצים לתת הרשאות גישה רק לאנשים מסויימים , או למכור קורס אינטרנטי מסויים ולגבות תשלום עבורו , או כל דבר אחר שיכול לשמש אתכם בנעילת עמודים מסויימים באתר ה WIX שלכם.

 

PAGE LAYOUT - HIDE HEADER AND FOOTER - למי שלא יודע הדר הוא החלק העליון באתר שבדרך כלל קבוע ומציג את התפריט והלוגו של האתר , הפוטר הוא אותו דבר רק בחלק התחתון, האופציה המדהימה הזאת של גוגל מאפשרת לנו בעצצם לבנות דפים נוספים באתר ה WIX שלנו שאינם קשורים לעיצוב המרכזי של האתר , זאת אופציה מגה מגה סופר שימושית לצורך בניית דפי נחיתה לפירסומים חיצוניים שלנו או לשתילת עמודים מאתר ה WIX שלנו באתרים אחרים בתוך אייפריים , בקיצור לדעתי אחת האופציות הנדירות והשימושיות ביותר במערכת WIX שהופכות אותה באמת למערכת מספר 1 בעולם לבניית אתרים!

 

SEO PAGE SETTING  - הגדרות לקידום האתר ואופטימיזציה למנועי חיפוש, מאפשר הכנסת מילות מפתח לאתר ה WIX שלנו על מנת שיזוהה כראוי במנועי חיפוש כגון גוגל ניתן להכניס

PAGE TITLE - כותרת לאתר ה WIX שלנו

PAGE DESCRIPTION - תיאור אתר ה WIX כפי שיופיע במנועי החיפוש

KEYWORDS - מילות מפתח לאתר ה WIX שלנו 

 

** הגדרות אלו הן בסיסיות ביותר ומשמשות לאופטימיזיציה למנועי חיפוש, לקידום מקצועי יותר יש צורך לבנות מערך לינקים לאתר , ולכתוב הרבה טקסטים איכותיים , בקיצור הרבה מאוד עבודה, או שניתן לפנות לבעל מקצוע שיעשה זאת עבורכם, ניתן לפנות דרך כאן

 

HIDE PAGE FROM SEARCH RESULTS - מאפשר להחביא את העמוד הספיציפי מסריקה במנועי חיפוש ,אופציה זהה ל ROBOTS.TXT שמאפשרת למנוע אפשרות שגוגל יזהה דפים בעל תוכן זהה כהעתקה ,שימושי מאוד כאשר נרצה להשתמש באותם טקסטים כמה פעמים בלי לקבל ענישה מגוגל על העתקה.

בחלק התחתון הימני יש לנו 2 כפתורים " ADD" , Setting and SEO" ו "Page Transitions":

 

הכפתור הבא נקרא |CHANGE PAGE STYLE" - 

הוא מאפשר לשנות את הסגנון הכללי של עמודי האתר שלנו ב WIX , ישנם 3 סגנונות קבועים מראש וניתן ללחוץ על   "Personalize This Page" על מנת לבחור אחד מ 12 סגנונות קיימים 

 

הכפתור התחתון ביותר CHANGE PAGE BACKROUND - מאפשר לשנות את הרקע של אתר ה WIX שלנו , בעמוד ספציפי או בכל האתר , ניתן לבחור תמונה מהמאגר של WIX או להעלות תמונה שלנו.

 

האופציה הבאה בכלי  ה PAGES של WIX הוא כפתור ה ADD  שמאפשר לנו להוסיף : עמוד , לינק או תפריט נגלל

 

בחירה ב PAGE - תפתח לנו את התפריט הבא המאפשר להוסיף לאתר עמודים שונים, ניתן להוסיף עמוד ריק "BLANK" או לבחור עמוד ע"פ תבנית קבועה מראש כגון: אודות,שרותים,צור קשר,בלוג , גלריה וכן הלאה, שימוש בתבנית מוכנה יעזור לנו לעצב את הדף בצורה מקצועית ונכונה יותר שמותאמת לתפקיד העמוד , ויחסוך לנו זמן עבודה רב, כך שנקבל עמוד מוכן לעבודה עם האלמנטים הדרושים כבר שתולים בו ונצטרך רק לשנות את התוכן והתמונות או הסרטונים בהתאמה.

 

 

 

 

 

 

 

בחירה ב LINK תאפשר לנו להוסיף קישורים שונים לאתר כגון : 

WEB ADDRESS - קישור לכתובת אינטרנט חיצונית

EMAIL- פתיחה אוטומטית של שליחת מייל באוטלוק של הגולש

DOCUMENT - קישור לקובץ מסויים של אופיס או אדובי כגון קבצי וורד,אקסל,פאור פוינט,PDF , וכו' עד גודל של 15 MB

ANCHOR -  עוגן -  נקודת עגינה נגללת - לחיצה על הקישור תגלול את האתר לנקודה מסויימת בעמוד , אפקט חביב מאוד שיוצר חווית גלישה משודרגת ומעניינת.

PAGE TOP - גלילה לראש העמוד

PAGE BOTTOM - גלילה אוט' לתחתית העמוד

 

 

 

 

SETTING AND SEO - קיצור דרך להגדרות שמות עמודים ומילות מפתח כפי שהדגמנו לעיל.

 

PAGE TRANSITIONS  - האופציה האחרונה במסך ה PAGES הוא PAGE TRANSITIONS , שזה בעצם האפקט במעבר בין עמודים באתר כגון פייד, גלילה למעלה , גלילה הצידה וכו'....

 

 

לשונית DESIGN

BACKROUND - בחירת תמונת הרקע של האתר

 

BACKROUND - בחירת תמונת הרקע של האתר

CHANGE IMAGE - מאפשר לנו להחליף את התמונה , ניתן לבחור מהמאגר של WIX או להעלוות תמונה מהמחשב שלנו

REMOVE IMAGE (באדום) - משמש להסרת התמונה 

IMAGE SCALING - מאפשר לנו להגדיר את קנה המידה של התמונה ברקע כגון מתיחה על המסך , כיווץ להתאמה וכו'...

POSITION - מאפשר לנו להגדיר את מיקום התמונה היחסי על המסך

SCROLL BACKROUND WITH SITE - מאפשר לנו לבחור האם הרגע יגלל יחד עם גלילת האתר או ישאר סטטי

CHANGE COLOR - במידה ואנו רוצים לשנות את צבע הרקע 

COLORS - בחירת פלטת צבעים לאתר 

FONTS - בחירת פונט לשימוש באתר 

מעבר לחלק ג' - הוספת אלמנטים לאתר
bottom of page